Loading...
  info@zachrante-drds.cz +420 773 258 112
Milá Zdeno, milý Václave,
je mi moc líto, co se děje se souborem a vůbec si nepřipouštím myšlenku, že by měl skončit. Vždyť to není jen normální dramaťák, spousta dětí tu strávila prakticky celou školní docházku. Naučili jste je toho daleko víc, než jen správně odříkávat texty. Děti dostaly výbornou průpravu do života, naučily se disciplině, porozumění textu, vystupovat před lidmi, obhájit svůj názor, ale také poslouchat druhé, stali se z nich výborní diskutéři. A také pracovat v týmu, kde je každý trochu jiný, a přesto musí táhnout za jeden provaz. Tohle všechno jsou dovednosti, které jsou potřebné ve všech oblastech života, nejen v té kulturní.
Ostatně o tom svědčí i ty úžasné reakce na facebooku. Přiznávám, že mě dojalo, jak rodiče, asistenti, bývalí členové a příznivci značky DRDS, mnohdy rozesetí po celém světě, začali bojovat za svůj soubor a své vedoucí. A nejenom slovy, ale i činy. Internetové stránky, petice, tisková zpráva, prohlášení současných i bývalých asistentů, vyjádření osobností, videa, a to všechno v rekordním čase.
Můžete být právem hrdi nejenom na české a zahraniční úspěchy souboru, ale i na to, že jste vychovali tak prima lidi, kteří vás v tom nenechají. A doufám, že i když to nedopadne pod záštitou Rozhlasu, budete ve své činnosti pokračovat dál. Abych měla kam posílat vnoučata.  

Zuzana Kohoutová
vděčný rodič bývalého dismančete