Loading...
  info@zachrante-drds.cz +420 773 258 112
Vážený pane Simone,

do včerejška jsem neznal ani Vaše jméno, ani to, že máte rád klavír. Když jsem se dnes dozvěděl, co jste již stačil provést s mým milovaným DRDS a co dalšího ještě chystáte, musím vystoupit na obranu svého souboru.
 
V DRDS jsem strávil víc jak devět let života. Byla to moje rodina. Na tom, co jsem se za tu dobu naučil, koho jsem potkal a konečně i na hodnotách, které v životě vyznávám, se velkou měrou podílí skvělá parta lidí, režisérů, herců a kamarádů v dresu DRDS.

Mě formoval Jan Berger, muž, díky kterému znám dodnes nazpaměť všechny opery Bedřicha Smetany. Po něm převzali žezlo další dva srdcaři, manželé Fleglovi, kteří za těch 25 let prokázali, že tu štafetu pevně a vítězně drží v rukách.

Už jsem se těšil, jak můj maličký syn, který ještě ani nemluví, dorazí na konkurz dismančat a prokáže, zda je hoden šprýmovat mezi frekvencemi s „dnešním“ Milošem Kopeckým v karlínském studiu, jako jeho táta před čtvrt stoletím. Místo toho jsem se dozvěděl, co jste pěkného upekli.
 
Nikdy jsem neměl potřebu veřejného projevu, ale ve Vašem případě výjimku udělám. Udělám a je to čistý projev protestu. Protest proti neúctě k lidské práci, prověřeným hodnotám, devalvaci rodinného stříbra, smetení osmdesáti let tradic do koše.
 
Jsem ten, který před více jak čtyřiadvaceti lety založil a vydal první číslo časopisu Dispress, který dodnes členové DRDS vydávají - dosud poslední má číslo 234... Nechci teď přihlížet jeho zániku a pasivně pozorovat manažerské inovace, které povedou ke konci souboru. Souboru, který umožnil stovkám dětí poznat i jiné hodnoty, než jen svět on-line zábavy a konzumu.
 
Každý může udělat chybu a každý jí může také napravit. Dnešní doba je ovšem taková, že přiznat pomýlení se nenosí a nejlepší řešení je vše prosadit silou. Chtěl bych věřit tomu, že zrevidujete své rozhodnutí, akceptujete petici a vše dopadne dobře jako v pohádce. Ve skutečnosti se to s největší pravděpodobností nestane. Ale Rozhlas a Vinohradská ulice je magické místo české historie, kde náš národ nezvykle a houževnatě klade odpor. V řadách DRDS je mnoho takových, kteří jen tak nesrazí podpatky. Pokud má člověk ideu, o které je přesvědčen, pak za ni bude bojovat.
Proto se budeme bránit!
 
Petr Březina,
dlouholetý člen DRDS